Działania w ramach Programu rozwojowego "Konopnicka - szkołą równych szans"

  

 

 

 


Film z uroczystości podsumowania projektu Program rozwojowy Konopnicka – szkołą równych szans

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości podsumowania projektu Program rozwojowy "Konopnicka – szkołą równych szans".


Prezentacja multimedialna "Konopnicka - szkołą równych szans"

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej Program Rozwojowy "Konopnicka - szkołą równych szans" (pdf).


Uroczystość podsumowania projektu Program rozwojowy Konopnicka – szkołą równych szans

Dnia 29 stycznia br. w Zespole Szkół w Przykonie odbyła się uroczystość podsumowująca Program rozwojowy Konopnicka – szkołą równych szans współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Podsumowanie programu rozwojowego "Konopnicka - szkołą równych szans"

Prezentujemy podsumowanie programu rozwojowego "Konopnicka - szkołą równych szans" (film).


Warsztaty teatralne w Łodzi w ramach projektu "Konopnicka - szkołą równych szans"

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przykonie wzięli udział w warsztatach teatralnych w Łodzi w ramach projektu "Konopnicka - szkołą równych szans".


Warsztaty dziennikarskie po raz drugi w Przykonie

26 listopada 2014 roku, w Szkole Podstawowej w Przykonie, odbyły się warsztaty dziennikarskie, w których udział wzięli uczniowie klas czwartych i piątych.


Wycieczka klas IV-VI do Krakowa

W dniach 15 – 16 listopada grupa uczniów klas IV-VI uczestniczyła w wycieczce do Krakowa, jednego z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i architektonicznych.


"Księga dżungli" w Teatrze Pinokio w Łodzi

Za nami kolejna udana wycieczka w ramach Programu rozwojowego „Konopnicka – szkołą równych szans”. Tym razem 27 listopada wybraliśmy się do Teatru Pinokio w Łodzi na spektakl „Księga dżungli”.


Łódź, jakiej nie znaliśmy….

Późnym rankiem 22 listopada uczniowie klas IV – VI , rozpoczęli swoją kolejną wspólną podróż w ramach Programu rozwojowego „Konopnicka – szkołą równych szans”. Tym razem dość krótką, bo punktem docelowym miała być Łódź.


Spotkanie z obcokrajowcem

W dniu 14.11.2014 r. w szkole podstawowej odbyło się spotkanie z Egipcjaninem, panem Ahdi Louka. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Program Rozwojowy Konopnicka - szkołą równych szans."


Wycieczka do Wrocławia

25 października 2014 r., w nieco pochmurny sobotni poranek, ponad 40 uczniów Szkoły Podstawowej w Przykonie wybrało się na wycieczkę do Wrocławia.


Warsztaty z robotyki

W dniach 20 i 27 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w warsztatach budowy i programowania robotów przeprowadzonych przez firmę TwójRobot.pl. Zajęcia odbyły się w ramach projektu Program rozwojowy „Konopnicka – szkołą równych szans”.


Ekolodzy na Pikniku NATURA W TURKU – Eko-spotkania BLIŻEJ NATURY

Uczniowie Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej im.Marii Konopnickiej w Przykonie uczęszczający na zajęcia koła ekologicznego w ramach Programu rozwojowego „Konopnicka – szkołą równych szans” we współpracy z Tureckim Klubem Ekologicznym byli współorganizatorami Pikniku NATURA W TURKU – Eko-spotkania BLIŻEJ NATURY.


„Probiotyczna” wycieczka

Dnia 15.05.2014 r. uczniowie szkoły podstawowej, uczęszczający na zajęcia ekologiczno – przyrodnicze w ramach Programu rozwojowego ,,Konopnicka szkołą równych szans”  wybrali się na wycieczkę do Wytwórni Probiotyków w Bratuszynie w gminie Brudzew.


Białowieskiego (i Biebrzańskiego) Parku Narodowego czar…

17 maja 2014 r. ulegli mu uczniowie Szkoły Podstawowej w Przykonie, którzy wybrali się na wycieczkę na wschód naszego kraju.


Wycieczka do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie

W piątek, 9 maja, grupa uczniów klas IV-VI wyjechała na wycieczkę do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie zorganizowaną w ramach projektu „Konopnicka – szkołą równych szans”.


Spotkania uczniów klas IV-VI z psychologiem w ramach projektu „Program rozwojowy Konopnicka – szkołą równych szans”

W dniu 28 marca 2014 r. zakończyliśmy cykl spotkań dla uczniów klas IV-VI z psychologiem.


Warsztaty dziennikarskie w Szkole Podstawowej w Przykonie

Dnia 31 marca 2014 roku odbyły się warsztaty dziennikarskie, na których z „tajnikami” reporterskimi zapoznawała uczestników pani Marta Jachimowska z portalu internetowego www.iturek.net. 


Wycieczka Toruń-Chełmno-Grudziądz

Wycieczki szkolne stanowią ważny element realizacji programu, zarówno dydaktycznego, jak i wychowawczego. Dzięki nim uczniowie mogą w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną, przyswajaną na lekcjach w szkole oraz poznawać formy aktywnego wypoczynku.


„Święty Mikołaj i Piraci” – czyli lekcja języka angielskiego na wesoło

23 stycznia 2014 r. sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Przykonie wypełniła się uczniami klas I-III oraz sześciolatkami, którzy zostali zaproszeni do obejrzenia przedstawienia pod tytułem „Santa Claus and Pirates” przygotowanego w ramach projektu „Konopnicka – szkołą równych szans”.


Warsztaty z języka angielskiego

W dniach 21.11 i 11.12.2013r. w szkole podstawowej odbyły się warsztaty z ekspertami z zakresu języka i kultury brytyjskiej, panią Agnieszką Toms Mitchell oraz panią Anną Zommer. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Program Rozwojowy Konopnicka - szkołą równych szans."


Halloween w Szkole Podstawowej

W październiku na kółku j. angielskiego realizowanego w ramach „Programu rozwojowego Konopnicka – szkołą równych szans” uczniowie wykonali i przedstawili prezentacje multimedialne dotyczące Halloween.


Spotkanie z psychologiem w ramach Programu Rozwojowego „Konopnicka – szkołą równych szans”

Dnia 27. 11. 2013 r. w szkole podstawowej w Przykonie odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas IV-VI i nauczycieli z psychologiem. Tematyka spotkania dotyczyła przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej i uzależnieniom.


Od Konopnickiej do gier komputerowych

Czas przedświąteczny sprzyja dobrym uczynkom. Częściej myślimy o tym, by sprawić komuś radość, podzielić się tym, co mamy, zgodnie z maksymą, że „szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.


Z „Panem Twardowskim” na księżyc!

Czy legendarny bohater istniał naprawdę? Jaka jest jego historia? Czy przebywał na dworze królewskim w Krakowie? Gdzie w rzeczywistości znajduje się karczma o nazwie „Rzym”? Szukając odpowiedzi na takie i podobne pytania, uczniowie klas V oraz przedstawiciele kółka dziennikarskiego i teatralnego wybrali się 06.11.2013r. do Miejskiego Ośrodka Kultury w Turku.


Warsztaty ekologiczno-przyrodnicze "Nietypowa lekcja bioróżnorodności"

W piękny, słoneczny dzień, 25 października 2013r., grupa młodych „ekologów” z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Przykonie pod opieką Arlety Trzmielewskiej wzięła udział  w warsztatach terenowych pt. „Nietypowa lekcja bioróżnorodności”. Zajęcia dla uczniów i nauczycieli z terenu Wielkopolski zorganizowała Fundacja Edukacyjna „Siłaczka” z Łodzi. 


Warszawa – w przeszły i w przyszły świat!!!

W sobotę 5 października 2013 r. wyjechaliśmy do Warszawy. Po dotarciu na ustalone miejsce, nasz przewodnik – pan Sebastian, oprowadził nas po „Powązkach”, gdzie między innymi zobaczyliśmy groby ludzi, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Następnie przejechaliśmy do słynnych warszawskich Łazienek.


Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego

14 września 2013r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wycieczka odbyła się w ramach Programu rozwojowego „Konopnicka – szkołą równych szans”.


Wokół spektaklu "O Janku Wędrowniczku"

Głównym  celem zajęć koła artystyczno – teatralnego realizowanego w ramach projektu Program rozwojowy „Konopnicka – szkołą równych szans” jest wszechstronny rozwój naszych osobowości, zainteresowań oraz zagospodarowanie czasu wolnego.


Wycieczka do Poznania

22 czerwca 2013r. w ramach Programu Rozwojowego „Konopnicka – szkołą równych szans” odbyła się wycieczka do Poznania.


 Program rozwojowy "Konopnicka - szkołą równych szans"

współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


 

 

Pomoc psychologiczna, pedagogiczna i logopedyczna

"Sukces to Przedszkole w Przykonie"

"CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Projekt "Równy start w przyszłość"