Z „Panem Twardowskim” na księżyc!

Czy legendarny bohater istniał naprawdę? Jaka jest jego historia? Czy przebywał na dworze królewskim w Krakowie? Gdzie w rzeczywistości znajduje się karczma o nazwie „Rzym”? Szukając odpowiedzi na takie i podobne pytania, uczniowie klas V oraz przedstawiciele kółka dziennikarskiego i teatralnego wybrali się 06.11.2013r. do Miejskiego Ośrodka Kultury w Turku.

Z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie teatralne przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Ciekawa fabuła przedstawienia łącząca świat magii, tajemnicy, tradycji z elementami mądrości ludowych,  wyraźnie zarysowany wymiar edukacyjny pokazujący postawę życiową bohatera oparta głównie na adaptacji powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego, a przede wszystkim możliwość utrwalenia wiedzy na temat teatru to niewątpliwe wartości przedsięwzięcia.

Uczestnicy nie tylko podziwiali kunszt aktorski artystów teatralnych oraz niezwykłe losy wszechstronnie wykształconego i niezwykle utalentowanego doktora nauk medycznych – Pana Twardowskiego, ale wzięli również udział w spotkaniu interaktywnym. Zadawali wiele pytań na temat przedstawienia oraz pracy aktorskiej i reżyserskiej. Uzyskali ciekawe i wyczerpujące odpowiedzi. Na scenę zostali też zaproszeni przedstawiciele publiczności, którzy doskonale zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie wykonując różne zadania z wykorzystaniem rekwizytów teatralnych.