Szkoła Podstawowa w akcji "Ćwiczyć każdy może"

Ogólnopolska Akcji Ministra Edukacji Narodowej

„Ćwiczyć każdy może” organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu

Spotkania uczniów klas IV-VI z psychologiem
w ramach projektu
„Program rozwojowy Konopnicka – szkołą równych szans”

W dniu 28 marca 2014 r. zakończyliśmy cykl spotkań dla uczniów klas IV-VI z psychologiem. Tematyka spotkań obejmowała zagadnienia:

„Zagrożenia jakie mogą mnie spotkać. Narkotyki? Na pewno nie ja!” oraz „Komputer – przyjaciel, czy wróg?”

Wycieczka Toruń-Chełmno-Grudziądz

,,Podróże są najlepszym bodźcem twórczości” (Karol Juliusz Weber)

Wycieczki szkolne stanowią ważny element realizacji programu, zarówno dydaktycznego, jak i wychowawczego. Dzięki nim uczniowie mogą w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną, przyswajaną na lekcjach w szkole oraz poznawać formy aktywnego wypoczynku.

Doskonalenie zawodowe nauczycieli wychowania fizycznego

Ciekawa lekcja z piłki ręcznej w Szkole Podstawowej w Przykonie

Konspekt lekcji z wychowania fizycznego Temat: Nauka obrony „każdy swego” w piłce ręcznej.

Lekcja w-fu "Obwód stacyjny w formie zadaniowej"

Konspekt lekcji z wychowania fizycznego TEMAT: OBWÓD STACYJNY W FORMIE ZADANIOWEJ DLA KLASY VI.

Brązowy medal w Finale Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii Młodzików
- Mistrzostwa Województwa Młodzików

Dnia 15.03.2014r. odbył się w Gorzowie Wielkopolskim  Finał Wielkopolskiej Ligi Unihokeja  w kategorii  Młodzików. W  rywalizacji o medale wzięły udział 4 najlepsze zespoły wyłonione z turniejów eliminacyjnych i półfinałów: UKS Floorball Gorzów Wielkopolski,  UKS Kołaczkowo, SP20 Poznań  i  SP Przykona.

XIV Turniej Piłki Nożnej w ramach "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Dnia 20 marca 2014 r. odbył się w Turku: XIV Turniej Piłki Nożnej w ramach "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" dla najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej z Przykony czyli klas II i III - ich (ur. w 2004 i 2005 r).

Awans hokeistów z Przykony do Finału Wielkopolskiej Ligi Unihokeja

W sobotę 8 marca 2014 w hali Zespołu Szkół w Niechanowie rozegrany został Półfinał A Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeja w kategorii młodzików w ramach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2013/2014.

Zwycięstwo hokeistów z Przykony w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego

W dniu 14 marca 2014 r. w Hali Sportowej MOSiR w Koninie rozegrano Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Unihokeja szkół podstawowych w kategorii chłopców. Zawody zorganizowano w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2013/2014.

Sportowe Ferie w Zespole Szkół w Przykonie

Corocznie  uczniowie  ZS w  Przykonie  mogą  liczyć  na  bogatą  ofertę zajęć  sportowych  przygotowaną przez  nauczycieli  wychowania fizycznego. Przez cały  okres  ferii  młodzież  mogła  korzystać  z obiektów sportowych szkoły  i  wybrać  ulubioną  formę  aktywności.

Wyjazd na lodowisko w Uniejowie

W czasie ferii zimowych uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przykonie wybrali się na lodowisko w Uniejowie.

Turniej „Dzikich Drużyn” w Unihokeju w Szkole Podstawowej w Przykonie

Tuż przed feriami odbył  się w Szkole Podstawowej Turniej „Dzikich Drużyn” w Unihokeju. Organizatorami Turnieju był: Uczniowski Klub Sportowy – „Zryw” oraz Zespół  Szkół  w Przykonie.

BIAŁA SZKOŁA „Biały Dunajec 2014"

W dniach 27 - 31 stycznia 2014 roku grupa 62 uczniów Zespołu Szkół w Przykonie  pod kierownictwem pani Marii Kolińskiej wyjechała na białą szkołę. Uczniowie zostali zakwaterowani w pięknie położonym pensjonacie w Białym Dunajcu.

Awans hokeistów z Przykony do Półfinałów Wielkopolskiej Ligi Unihokeja

W dniu 1 grudnia 2013r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich odbył się II Turniej Eliminacyjny Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl gr.1 w kategorii junior młodszy oraz juniorek młodszych. Zespół z Przykony awansował do Półfinałów Mistrzostw Wielkopolskiej Ligi Unihokeja.

Szkolny Turniej Szachowy i warcabowy (klasyfikacja generalna)

5 grudnia bieżącego roku zakończyły się zmagania szkolnych szachistów i warcabistów.

„Dziś paleniu mówimy NIE !”

W czwartek 21 listopada 2013r. w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w szkole podstawowej odbył się happening „Dziś paleniu mówimy NIE!” Organizatorem akcji była świetlica szkolna i nauczyciel plastyki. Obchodom towarzyszyły także różne działania prozdrowotne przeprowadzone w poszczególnych klasach m.in. spotkania z pielęgniarką, prezentacje multimedialne, pogadanki, warsztaty, wykonanie ulotek, plakatów i haseł.

I Turniej Eliminacyjny Młodzików Wielkopolskiej Ligi Unihokeja

W niedzielę 27 października 2013 w w hali sportowej ZSO nr 2 w Poznaniu rozegrany został I Turniej Eliminacyjny Młodzików  Wielkopolskiej  Ligi Unihokeja w sezonie 2013/2014. W zawodach zwyciężyli hokeiści z Przykony.

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Szachach i Warcabach Klasycznych

30 października 2013 r. rozegrano w naszej szkole I rundę  Mistrzostw Szkoły w Szachach i Warcabach Klasycznych.

Mistrzostwa Powiatu w  Sztafetowych Biegach Przełajowych
Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

W dniu 1.10.2013r. na stadionie "Teleszyny" w Psarach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Sztafetowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Do Mistrzostw Wielkopolski  awansowały dziewczęta z Gimnazjum w Przykonie, które wygrały zawody. Szkoła Podstawowa w Przykonie zajęła bardzo dobre II miejsce (na 11 startujących sztafet).