Zwycięstwo hokeistów z Przykony w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego

W dniu 14 marca 2014 r. w Hali Sportowej MOSiR w Koninie rozegrano Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Unihokeja szkół podstawowych w kategorii chłopców. Zawody zorganizowano w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2013/2014.

Do turnieju awansowało sześć drużyn (zwycięzcy mistrzostw 5-ciu powiatów oraz dodatkowo zespół z powiatu, który w  ubiegłym roku wygrał Mistrzostwo Rejonu), które w wyniku losowania podzielono na dwie grupy.

W grupie „A” Szkoła Podstawowa z Brudzewa pokonała w pierwszym meczu SP Mąkolno 2 : 0, a następnie SP Przykonę  3 : 1 zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinałów. Drugie miejsce w bezpośrednim pojedynku wywalczyła SP Przykona pokonując SP Mąkolno 4 : 0.

W grupie „B” bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa we Wrzący Wielkiej ogrywając najpierw SP Zagórów 5 : 0, a następnie SP 9 Konin 5 : 1. W meczu o drugie miejsce zdecydowanie lepszymi okazali się chłopcy z SP nr 9 w Koninie wygrywając 5 : 0.

W pierwszym półfinale w regulaminowym czasie gry SP Brudzew zremisował z SP 9 Konin 1 : 1 i po dogrywce, która nie przyniosła rozstrzygnięcia zarządzono serię rzutów karnych, w których lepsi okazali się reprezentanci Dziewiątki z Konina (2 : 1). Drugi półfinał również zakończył się remisem (2 : 2) i dopiero w dogrywce o „złotą bramkę”  Wrząca Wielka musiała uznać wyższość Przykony.

W małym finale trzecie miejsce wywalczył Brudzew strzelając Wrzącej Wielkiej jedną bramkę na wagę zwycięstwa. Natomiast pierwsze miejsce zdobył Szkoła Podstawowa z Przykony pokonując konińską Dziewiątkę 3 : 1 i awansując tym samym do Półfinałów Mistrzostw Wielkopolski.

I miejsce –    SP Przykona ( awans)

II miejsce –   SP 9 Konin

III miejsce –   SP Brudzew

IV miejsce –   SP Wrząca Wielka