Gimnazjum w akcji "Ćwiczyć każdy może"

Ogólnopolska Akcji Ministra Edukacji Narodowej
„Ćwiczyć każdy może” organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu

FINAŁ Mistrzostw Powiatu w Unihokeju Chłopców Gimnazjum

19.03.2014r. w Przykonie odbyły się Finały Mistrzostw Powiatu w Unihokeju Chłopców z Gimnazjum. Wystąpiły w nich 4 drużyny: dwie z Przykony, G. Brudzew i G. Słodków. Zagrano systemem „każdy z każdym”, 3 x  7 minut.

Przykona trzecia w Wielkopolsce

11 marca w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Gimnazjum w Przykonie wywalczyło w zawodach brązowy medal.

III miejsce koszykarzy w Rejonie konińskim

Hala sportowa Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie była areną zmagań najlepszych powiatowych zespołów w Mistrzostwach Rejonu konińskiego w koszykówce chłopców.

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce

Po roku absencji na najwyższym stopniu podium koszykarze Gimnazjum w Przykonie odzyskali prymat w Mistrzostwach Powiatu.

Sportowe Ferie w Zespole Szkół w Przykonie

Corocznie  uczniowie  ZS w  Przykonie  mogą  liczyć  na  bogatą  ofertę zajęć  sportowych  przygotowaną  przez  nauczycieli  wychowania fizycznego. Przez  cały  okres  ferii  młodzież  mogła  korzystać  z  obiektów  sportowych szkoły  i  wybrać  ulubioną  formę  aktywności.

Wyjazd na lodowisko w Uniejowie

W czasie ferii zimowych uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przykonie wybrali się na lodowisko w Uniejowie.

BIAŁA SZKOŁA „Biały Dunajec 2014"

W dniach 27 - 31 stycznia 2014 roku grupa 62 uczniów Zespołu Szkół w Przykonie  pod kierownictwem pani Marii Kolińskiej wyjechała na białą szkołę. Uczniowie zostali zakwaterowani w pięknie położonym pensjonacie w Białym Dunajcu.

Mistrzynie Rejonu Konińskiego

Mistrzostwa  Rejonu Konińskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Dziewcząt przeprowadzone zostały 24 stycznia 2014 r. w hali sportowej ZSP w Orchowie.

Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych

Rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu Tureckiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych odbyły się w trzech grupach eliminacyjnych. W turnieju finałowym spotkały się dwa zespoły z Gimnazjum w Przykonie oraz z Gimnazjum w Wyszynie.

Wyjazd na mecz Basket Ligi

W dniu 2 listopada 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół w Przykonie uczestniczyli w wyjeździe na mecz koszykówki Basket Ligi Kobiet. Mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej został rozegrany między MKS MOS Konin a Widzewem Łódź. Mimo żywiołowego dopingu licznej grupy kibiców z Przykony, gospodarzowi nie udało się pokonać rywala z Łodzi. Drużyna MKS MOS Konin chcąc podziękować za wsparcie,  zaprosiła naszych uczniów na płytę boiska do pamiątkowego zdjęcia.

Mistrzostwa Powiatu w  Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

W dniu 1.10.2013r. na stadionie "Teleszyny" w Psarach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Sztafetowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Do Mistrzostw Wielkopolski  awansowały dziewczęta z Gimnazjum w Przykonie, które wygrały zawody. Szkoła Podstawowa w Przykonie zajęła bardzo dobre II miejsce (na 11 startujących sztafet).

VI Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego ziemniaka”

29 września wyruszył z placu przed Urzędem Gminy Przykona VI Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego ziemniaka”. Punktem docelowym rajdu był teren biwakowy przy zbiorniku wodnym w Bogdałowie. Nasza gmina była jednym ze współorganizatorów tego rajdu.

Lekcja w-f szkolne rugby.

Konspekt "Gry i zabawy z elementami rugby"

Lekcja w-f z piłki koszykowej.

Konspekt "Doskonalenie podstawowych elementów techniki w piłce koszykowej".

Srebrny medal badmintonistek

W dniu 18.12.2012r. w Gimnazjum im Polskich Noblistów w Baranowie rozegrany został Finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt i Chłopców.