VI Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego ziemniaka”

29 września wyruszył z placu przed Urzędem Gminy Przykona VI Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego ziemniaka”. Punktem docelowym rajdu był teren biwakowy przy zbiorniku wodnym w Bogdałowie. Nasza gmina była jednym ze współorganizatorów tego rajdu.

Uczestnicy, którzy przyjechali z całego powiatu podzieleni zostali na dwie grupy: rowerową i pieszą. W grupie rowerowej jechał między innymi wójt Mirosław Broniszewski z wielkim entuzjastą jednośladów p. Władysławem Witczakiem. Natomiast trasę pieszą wybrały uczennice naszej szkoły: Edyta Woreta, Magdalena Guziak, Lena Bartosik wraz z opiekunami p. Romanem Kubiakiem i Lucjanem Włodarczykiem. W grupie pieszej szli zwolennicy modnego ostatnio rekreacyjnego sportu „Nordic walking”. Organizatorzy zadbali o to, by podczas wyprawy nikt nie był głodny ani spragniony, oraz zamówili na tę okoliczność wyśmienitą pogodę. Podczas rajdu panowała miła i wesoła atmosfera, gdzie w trakcie marszu, co pewien czas słychać było śpiewy. Wszyscy z uśmiechem na twarzach dotarli do celu, gdzie czekały już tam na nich pieczone na ognisku ziemniaki, kiełbaski z rożna czy przepyszny gzik. Dzieci mogły sprawdzić się w umiejętnościach manualnych: wbijania gwoździ w pinek, wiercenia otworów w drewnianych profilach leśnych zwierząt oraz w konkursie plastycznym. Na koniec imprezy każdy, kto brał w niej udział otrzymał dyplom uczestnictwa. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku uczestników będzie jeszcze więcej.