BIAŁA SZKOŁA „Biały Dunajec 2014"

W dniach 27 - 31 stycznia 2014 roku grupa 62 uczniów Zespołu Szkół w Przykonie  pod kierownictwem pani Marii Kolińskiej wyjechała na białą szkołę. Uczniowie zostali zakwaterowani w pięknie położonym pensjonacie w Białym Dunajcu.

Tego samego dnia wszystkim uczestnikom białej szkoły zostały dobrane odpowiednie buty i narty, tak by już następnego ranka mogli wyruszyć na pierwsze zajęcia z instruktorami. Pogoda naprawdę dopisała, a uczniowie, nawet ci początkujący, świetnie sobie radzili. Dzięki pomocy instruktorów, większość uczniów już drugiego dnia nauki mogła stanąć w kolejce do orczyka i samodzielnie spróbować swych sił.
 Każde przedpołudnie uczniowie spędzali na stoku doskonaląc swoje umiejętności jazdy na nartach. Popołudniami wychowankowie mogli trochę odpocząć. We wtorkowe popołudnie uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do parku wodnego położonego w Zakopanem. Szczególną popularnością wśród młodzieży cieszyły się zjeżdżalnie oraz jacuzzi, w którym uczestnicy białej szkoły relaksowali się po pierwszym dniu na stoku. Kolejny dzień był szczególnie wyczekiwany przez doświadczonych narciarzy. Uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił na stoku narciarskim Małe Ciche. Czwartkowe popołudnie grupa spędziła na Krupówkach, ciesząc się atmosferą tego miejsca i kupując pamiątki dla swoich najbliższych.
 W czasie pobytu w Białym Dunajcu uczniowie mieli również okazję do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Góry moja pasja", plastyczno - językowym „Proverbs - przysłowia" oraz w rozgrywkach w warcaby. W piątkowe przedpołudnie uczestnicy białej szkoły mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami rywalizując ze sobą w slalomie narciarskim. Przed wyjazdem do domu zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali zasłużone nagrody.     Uczestnicy białej szkoły serdecznie dziękują władzom Gminy Przykona, dyrekcji Zespołu Szkół w Przykonie oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Przykonie za pomoc w organizacji oraz ufundowanie nagród i posiłku w McDonald. Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu byli: Marta Ilkowska Nowak, Agnieszka Rakiewicz, Edyta Kuźnicka i Paweł Sekura.

Wyniki konkursów:

Konkurs plastyczny "Góry moja pasja"
I miejsce - Julia Chrostek
II miejsce - Gabriela Białek
III miejsce - Sandra Buda, Paulina Papierkowska, Natalia Antczak

Konkurs plastyczny - językowy "Proverbs - przysłowia"
I miejsce - Patrycja Jamruszka
II miejsce - Klaudia Wypiorczyk