Wokół spektaklu "O Janku Wędrowniczku"

jw

Rytm twórczości jest nieprzerwany; wymaga totalnego (…) zaangażowania myśli, woli i wyobraźni.

Tadeusz Kantor

Głównym  celem zajęć koła artystyczno – teatralnego realizowanego w ramach projektu Program rozwojowy „Konopnicka – szkołą równych szans” jest wszechstronny rozwój naszych osobowości, zainteresowań oraz zagospodarowanie czasu wolnego.

Próby do spektaklu

Spektakl na 30-lecie nadania imienia SP Przykona

Spektakl dla przedszkolaków

Poznaliśmy etapy powstawania spektaklu od pomysłu po wystawienie na scenie, odkryliśmy tajniki pracy scenicznej, rolę rekwizytów, scenografii, czy muzyki. Wszystko po to, by pod czujnym okiem pani Sylwii Wysockiej – Rykały stworzyć własne przedstawienie. Zredagowaliśmy scenariusz, wcieliliśmy się w aktorskie role, zaprojektowaliśmy scenografię, stroje oraz zgromadziliśmy rekwizyty. Zajęliśmy się również promocją własnego przedstawienia przygotowując afisz teatralny.

Aktywne i systematyczne uczestnictwo w zajęciach sprawiło wszystkim wiele radości i było formą świetnej zabawy.

Spektakl  „O Janku Wędrowniczku” powstał na potrzeby szkoły – z uwagi na obchodzone w tym roku 30-lecie nadania szkole imienia Marii Konopnickiej. Sztukę obejrzeli zaproszeni na tę uroczystość goście, uczniowie naszej szkoły, a także przedszkolaki. Zebraliśmy mnóstwo pozytywnych opinii. Wszyscy nagradzali nas gromkimi brawami. Szczególną sympatią cieszył się grający główną rolę kolega, który oczarował publiczność swym wdziękiem i skromnością. Goście podziwiali zarówno grę aktorską, stroje, jak i ruch sceniczny. Uznanie zdobyła również oprawa muzyczna przygotowana przez pana Janusza Kujawę oraz dekoracje wykonane pod kierunkiem pani Aleksandry Sadłowskiej.

Taka forma i pełna realizacja zamierzonych celów była możliwa dzięki środkom Unii Europejskiej współfinansującej Program rozwojowy „Konopnicka – szkołą równych szans”.

Klaudia Wypiorczyk

Program rozwojowy „Konopnicka – szkołą równych szans”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

ue