"Księga dżungli" w Teatrze Pinokio w Łodzi

Za nami kolejna udana wycieczka w ramach Programu rozwojowego „Konopnicka – szkołą równych szans”.  Tym razem 27 listopada wybraliśmy się do Teatru Pinokio w Łodzi na spektakl „Księga dżungli”.

Poznaliśmy historię  o poszukiwaniu tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Sztuka przybliżyła nam problem przynależności do grupy, braku akceptacji w danej społeczności, konieczności przestrzegania praw dżungli a także konsekwencji ich łamania.

Spektakl poruszył zagadnienie okrucieństwa – tak powszedniego u ludzi i niemalże nieobecnego w świecie zwierząt, w którym nikt nie zabija bez powodu. Głównym bohaterem był Mowgli, chłopiec porwany przed laty z ludzkiej wioski przez tygrysa i wychowywany wśród wilków.

Barwna scenografia i kostiumy aktorów przeniosły nas w świat nieokiełznanej, indyjskiej dżungli. Oprócz gry w żywym planie mogliśmy zobaczyć elementy teatru cieni oraz teatru lalek.

Uczniowie byli tak zauroczeni klimatem spektaklu, że podczas przerwy wbiegli na scenę i próbowali wcielić się w rolę bohaterów (tych najbardziej „dzikich”). Możemy sobie tylko wyobrazić co się działo…:)

Program rozwojowy "Konopnicka - szkołą równych szans"

współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego