Warsztaty dziennikarskie w Szkole Podstawowej w Przykonie

Dnia 31 marca 2014 roku odbyły się warsztaty dziennikarskie, na których z „tajnikami” reporterskimi zapoznawała uczestników pani Marta Jachimowska z portalu internetowego www.iturek.net.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kółka dziennikarskiego działającego w ramach projektu „Konopnicka – szkołą równych szans” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Uczniowie zapoznali się z istotą pracy dziennikarza prasowego, mieli okazję usłyszeć o „plusach i minusach” towarzyszących działaniom reporterskim prowadzonym w różnych miejscach i okolicznościach. Niekiedy działaniom takim towarzyszą sytuacje niezaplanowane, niekiedy śmieszne, ale zdarzają się również niebezpieczne. Ważny jest profesjonalizm oraz tzw. zdrowy rozsądek, czyli umiejętność właściwego reagowania oraz zachowania w trudnych sytuacjach. Uczniowie poznali również zasady korzystania     z Internetu, dowiedzieli się ważnych informacji o zagrożeniach, jakie czyhają na nich w sieci.                Pod fachowym „okiem” pani Marty Jachimowskiej powstały bardzo ciekawe notatki prasowe z miejsca zdarzenia zredagowane przez młodych dziennikarzy. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem oraz nadzieją na kolejne spotkanie.

Program rozwojowy "Konopnicka - szkołą równych szans"

współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego