Uroczystość z okazji Światowego Dnia Zdrowia - 2013

zdrowieZ okazji Światowego Dnia Zdrowia, który co roku przypada na dzień 7 kwietnia, w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Przedszkolak czysty i zdrowy". Głównymi bohaterami tej imprezy były 4-latki z grupy II pod kierunkiem wychowawczyni Pani Elżbiety Włodarczyk, która jest jednocześnie przedszkolnym koordynatorem do spraw edukacji zdrowotnej.

Uroczystość tą uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku Pan Alfred Rajczyk, Wójt Gminy Przykona Pan Mirosław Broniszewski, dyrekcja Zespołu Szkół w Przykonie, dyrektor Obsługi Zespołu Szkół w Przykonie Pani Krystyna Szwankowska, szkolna pielęgniarka Pani Anna Rusek, stomatolog Pani Mirosława Szczupak, farmaceutka Pani Katarzyna Zielińska, przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Pani Elżbieta Sołdyńska, rodzice, nauczyciele, dzieci z naszego przedszkola. Mali artyści podczas występu słowno-muzycznego oraz tanecznego zaprezentowali zdobytą na zajęciach wiedzę dotyczącą higieny i zdrowego odżywiania. Mali aktorzy zostali docenieni gromkimi brawami. Pan Alfred Rajczyk wręczył dzieciom dyplomy „Zdrowego przedszkolaka", Pan wójt odznaki „Czystego przedszkolaka", natomiast dyrektor Zdzisław Nowak nagrody. Po przedstawieniu głos zabrali goście , którzy podziękowali występującym przedszkolakom za wyjątkową grę aktorską a ich wychowawczyni za przygotowanie tej uroczystości. Ostatnią atrakcją tego dnia był zdrowy poczęstunek. Na stole pojawiły się owoce, warzywa i pyszne sałatki przygotowane przez rodziców. Stół ten był odzwierciedleniem treści, które wcześniej 4-latki przedstawiły na scenie.