W karnawale czas na bale!

choinka

W Zespole Szkół w Przykonie choinka jest tradycją. To atrakcyjna i lubiana przez dzieci forma rozrywki. Zabawa rozwija i integruje środowisko uczniowskie.

Jeszcze przed feriami zimowymi bawili się gimnazjaliści. Młodzież szalała na parkiecie w rytmie największych przebojów. Powodzeniem cieszyły się pląsy w parach, w mniejszych i większych grupkach, a także zabawy taneczne. Wszyscy bawili się świetnie.

2 lutego hol budynku gimnazjum wypełnili uczniowie szkoły podstawowej. Emocji nie było końca. Bawili się duzi i ci mali. Skoczna i rytmiczna muzyka sprawiała, że nogi same rwały się do tańca, a uśmiech nie znikał z ich twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Hitem okazała się piosenka „Ona tańczy dla mnie", przy jej dźwiękach podrygiwali wszyscy. Zdaniem szóstoklasistów zabawa mogłaby trwać do rana.

Tydzień później przyszedł czas na najmłodszych. Było wesoło i kolorowo, bowiem w murach szkoły pojawiła się rzesza postaci z bajek: księżniczki, aniołki, piraci, wróżki, Ninja, Batmani, rycerze i różne zwierzęta – stroje niezwykle pomysłowe. Każdy dumnie prezentował swoje przebranie. W tym roku był to bal z udziałem rodziców i grupy animacyjnej, która uatrakcyjniała imprezę oraz integrowała dzieci i całe rodziny. Nie brakowało konkursów i zabaw, w trakcie których rozdawano małym tancerzom słodkości. Maluszki się nie nudziły. Odwiedził ich nawet bajkowy przyjaciel – żółw Franklin, który zapewne na długo pozostanie w ich pamięci. Wszystko to tworzyło atmosferę dobrej zabawy, czego dowodem jest niezwykle cenny uśmiech dziecka.

Choinka szkolna stała się już tradycją. Jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Cóż , to już za nami. Kolejny bal za rok.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców za zorganizowanie zabawy choinkowej, zaangażowanie w przygotowanie pysznego poczęstunku dla swoich pociech oraz sprawowanie wraz z nauczycielami opieki.