Z plastyką za pan brat – projekt edukacyjny w grupie V

W związku z tym, że wszystkie dzieci lubią malować, rysować, lepić z plasteliny, w II półroczu sześciolatki w ramach realizowanego projektu edukacyjnego miały możliwość rozwijać umiejętności manualne, kształtować kreatywność i poszerzać swoje horyzonty myślowe.

Zarówno na zajęciach w przedszkolu, jak i w domu dzieci bardzo chętnie tworzyły różnego rodzaju prace plastyczne. Na organizowanych zajęciach przedszkolaki rozwijały umiejętność postrzegania i wyobraźnię. Pracując w zespole, co jak wiemy, jest nieodzowne w życiu, uczyły się zgodnej współpracy, odpowiedzialności za wynik wspólnego działania. Mali artyści poznawali różne materiały i techniki, tworząc ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem kredek, farb, plasteliny, bibuły, włóczki, niepotrzebnych materiałów itp. Prace dzieci zostały wykorzystane w czasie zajęć muzycznych, zabaw, spacerów, konkursów plastycznych, wystawek, przeznaczone na upominki dla bliskich, co widać na zamieszczonych zdjęciach.