Niebieskie Igrzyska

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu.

Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.

Pomysłodawcą i inicjatorem idei Niebieskich Igrzysk jest Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, która, na co dzień pomaga dzieciom z autyzmem i ich rodzinom.

W tym roku nasza szkoła pierwszy raz przyłączyła się do Niebeskich Igrzysk”. W akcji brały udział dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III wraz z wychowawcami.

Z tej okazji, przygotowano gazetkę na korytarzu z najważniejszymi informacjami dotyczącymi trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. W kwietniu w wybrane dni wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli projekcję filmu „Amazing things happen” wraz z pogadanką, przygotowywali plakaty, malowali dłonie niebieską farbą. Najwięcej emocji budziły jednak zajęcia sportowe, w których uczniowie brali udział z wielkim entuzjazmem.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.