Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

15 lutego w naszej szkole zagościły Mobilne Laboratoria Przyszłości, które w sposób praktyczny wspierają uczniów i nauczycieli w wykorzystaniu możliwości sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#dobrepraktyki

Uczniowie klas V, VI i VII wraz z nauczycielami mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez edukatorów. Taka wizyta to świetna okazja do zadawania pytań przez uczniów dotyczących sprzętu, którym dysponuje szkoła oraz inspiracja dla nauczycieli do rozwoju własnej bazy dydaktycznej.

Zgodnie z założeniami program ma unowocześnić polskie szkoły, aby zajęcia były ciekawe i angażujące oraz pomagać w odkrywaniu talentów i mocnych stron dzieci i młodzieży. Uczniowie uczestniczący w warsztatach mieli możliwość zgłębiania tematyki dotyczącej praktycznego wykorzystania druku 3D, dowiedzieli się na czym polega proces tworzenia trójwymiarowych obiektów oraz wspólnie przygotowali projekt do wydrukowania. Równie ciekawym doświadczeniem była zabawa w rozpoznawanie gestów i kształtów z użyciem sieci neuronowych za pomocą programów komputerowych i sztucznej inteligencji, która coraz częściej wykorzystywana jest w życiu codziennym.

Warsztaty były dla nas wszystkich nauką i jednocześnie świetną zabawą, a kreatywne pomysły na kolejne ciekawe lekcje same wpadały do głowy.

Dziękujemy całemu zespołowi Mobilnych Laboratoriów Przyszłości za profesjonalne i atrakcyjne zajęcia.