Warsztaty teatralne w Mikorzynie. Poznajcie naszego instruktora!

6 i 7 grudnia uczennice i uczniowie Zespołu Szkół w Przykonie uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach fotograficznych i teatralnych w Mikorzynie. Zajęcia dla młodzieży prowadzili prawdziwi profesjonaliści 🙂.

Warsztaty teatralne - Mariusz Pogonowski

Wierzę w człowieka. Chcę go poznać i gonię problem, ból, szczęście i sens życia, stojąc na teatralnych deskach – tak mówi o sobie Mariusz Pogonowski – aktor, reżyser, instruktor teatralny i animator kultury.

Od 2000 roku pracuje jako aktor etatowy Teatru w Płocku i instruktor teatralny w POKiS. W 2007 roku założył Stowarzyszenie „Teatr Per Se”, które stało się przestrzenią do spotkań scenicznych profesjonalnych twórców z amatorami. Na profesjonalnej scenie zagrał ponad 60 ról i wyreżyserował 9 spektakli. Przygotował ponad 100 przedstawień z amatorami.

Pan Mariusz Pogonowski był wielokrotnie doceniany za swoją działalność artystyczną i kulturalną, m. in. był dwukrotnie nominowany do tytułu Płocczanina Roku (2006, 2009), dwukrotnie otrzymał Srebrną Maskę Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru (2006, 2015), otrzymał też nagrodę Prezydenta Miasta Płocka dla „najlepszego animatora społecznego” (2011) oraz Medal Prezydenta Miasta Płocka „Laude Probus”.

Jego projekty artystyczne zdobywają uznanie w Polsce i Europie. Wielokrotnie nagradzana była również działalność założonego i prowadzonego przez niego Stowarzyszenia „Teatr Per Se” (m. in. nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w Płocku w 2012 roku).

Pan Mariusz Pogonowski współpracuje także z Mazowieckim Stowarzyszeniem Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto”, realizując projekty, w ramach których wystawiane są sztuki z udziałem osób niewidomych i słabo widzących.

Teatr to jego pasja, którą chce i potrafi dzielić się z młodzieżą. Poprowadzone przez niego warsztaty teatralne to wspaniałe doświadczenie dla dwudziestu uczennic i dwóch nauczycielek Zespołu Szkół w Przykonie 🙂.