XIV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego English NON STOP

W dniu 24.11.2022 w Liceum Ogólnokształcącym im Tadeusza Kosciuszko w Turku odbył się XIV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego English NON STOP.

Zmagania językowe prowadziły 4-osobowe drużyny z LO w Turku, szkoły podstawowej nr 1, nr 4, nr 5 w Turku i szkół podstawowych naszego powiatu z Żuk, Przykony i Słodkowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8b i 8c: Hanna Kujawińska, Amelia Łukasik, Maja Zając oraz Kacper Górka. Uczniowie rozwiązywali zadania ze słuchania, czytania, pisania oraz gramatyki. Jednym z ciekawszych zadań był quiz wiedzy o Australii na podstawie wysłuchanego wykladu doktora Marka Deterenowskiego - wykładowcy z Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Gratulujemy uczniom wysokich wyników osiągniętych podczas zmagań z językiem angielskim. Mam nadzieję, że udział w konkursie pozwolił naszym uczniom sprawdzić się przed egzaminem ósmoklasisty, usystematyzować wiedzę oraz po prostu dobrze się bawić posługując się językiem obcym.