Pasowanie na czytelnika

pasowanie16 marca 2012 roku w Zespole Szkół w Przykonie odbyło się Pasowanie Uczniów Klas I na Czytelnika.

Pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Z książek będą poznawać wiele ciekawych rzeczy o szkole, swojej ojczyźnie, o świecie. Książka zawiedzie ich w świat nie tylko nauki, ale także baśni, w świat pięknych przeżyć i marzeń. Każde dziecko przyrzekło szanować książki i korzystać z ich rad i mądrości. Aby zachęcić najmłodszych uczniów do czytania starsi koledzy i koleżanki z klasy III c pod kierunkiem pani Magdaleny Michalak przygotowali dla nich przedstawienie pt. „ Urodziny Kopciuszka", w którym wystąpiły postacie z bajek : Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek oraz Królewna Śnieżka i krasnale. Mali widzowie świetnie się spisali, potrafili odgadnąć z jakiej bajki pochodzą występujące na scenie postacie. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki o książce i bibliotece w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pana Janusza Kujawy.

Na pamiątkę tej uroczystości pierwszaki otrzymały dyplomy oraz kolorowe zakładki do książki.