"ZAGRALIŚMY" Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

wosp

Zespół Szkół w Przykonie włączył się do jubileuszowego, XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Impreza odbyła się już w czwartek, 5 stycznia w holu budynku gimnazjum. Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkola, młodzież gimnazjalna oraz przykońska orkiestra. Ponadto dzieci i młodzież przygotowali prace plastyczne i ozdoby, które były sprzedawane na kiermaszu. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały aukcję obrazów i innych rzeczy podarowanych na rzecz orkiestry. Następnie wszyscy obecni zajadali się pysznym tortem, który został również wylicytowany a później podarowany przez sponsora dla osób obecnych na imprezie.

Niewątpliwie akcja Jurka Owsiaka jest potrzebna, bo uczy empatii, odpowiedzialności, zrozumienia dla potrzeb innych ludzi, tolerancji. W czasie jej trwania wyzwala się w ludziach to co najlepsze: praca, inicjatywa, wysiłek, zapał. Impreza była kolejną dobrą lekcją dla dzieci i młodzieży. Przy czym warto podkreślić, że nauczyciele wiele opowiadali dzieciom o akcji ucząc w ten sposób, że można pomagać mając zaledwie kilka czy kilkanaście lat.