„MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA” - 12 kwietnia 2012

mistrz-czytaniaOrganizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Przykonie. Został podzielony na cztery kategorie wiekowe: klasy 1- 2, 3 - 4 i 5 - 6 szkoły podstawowe i gimnazjum. Udział wzięło 36 uczniów z gminy Przykona.

Poziom czytania oceniało jury: Wanda Witczak – nauczyciel języka polskiego; Izabela Rychter – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej we Władysławowie; Andżelika Mielczarek – animator kultury w Gminnym Ośrodku Kultury w Przykonie oceniana była prawidłowa dykcja, umiejętność modulacji głosem oraz zrozumienie czytanego tekstu.

W pierwszej najmłodszej kategorii „Mistrzem Pięknego Czytania" została Izabela Skowron – SP w Przykonie, natomiast wyróżnienie otrzymał Adam Trzmielewski - SP w Przykonie.

W drugiej kategorii „Mistrzem Pięknego Czytania" została Oliwia Witczak – SP w Przykonie, natomiast wyróżnienie otrzymała Sandra Skupińska - SP w Przykonie.

W trzeciej kategorii „Mistrzem Pięknego Czytania" została Sara Zając – SP w Przykonie, natomiast wyróżnienie przyznano Natalii Marczyńskiej ze SP w Przykonie – ubiegłorocznej laureatce szczebla powiatowego.

W kategorii gimnazjalistów „Mistrzem Pięknego Czytania" została Kinga Rykowska, natomiast wyróżnienie otrzymały Klaudia Nagłuszewska, Karolina Owczarek i Marlena Pawluczyk – Gimnazjum w Przykonie.