Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W piątek, 5 maja w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali Joanna Woźniak – Skopińska – dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie oraz Wójt Gminy Przykona – Mirosław Broniszewski życząc wszystkim powodzenia w konkurencjach i bezpiecznego udziału w rywalizacji.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Komendant Powiatowy Policji w Turku - insp. Michał Grzelak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – podkom. Kamil Kruszyński oraz mł.asp. Dominik Mąka – asystent Wydziału Ruchu Drogowego.

W turnieju uczestniczyły drużyny w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I – uczniowie w wieku 10-12 lat oraz grupa II – uczniowie powyżej 12 lat. Zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie testu teoretycznego, wykonanie zadań praktycznych, takich jak jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.

O najwyższe miejsca walczyły drużyny z siedmiu gmin powiatu tureckiego. Po wyrównanej rywalizacji, młodszej kategorii wiekowej zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół w Przykonie, a trzecie drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich – Kolonii.

W kategorii starszych klas szkół podstawowych zwyciężyli zawodnicy z Zespołu Szkół w Przykonie. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich - Kolonii, trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja konkursowa. W jej składzie znaleźli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku, strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie p. Mariusz Seńko.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez WORD w Koninie.

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 16 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy miejsc na podium w finale wojewódzkim turnieju.

Naszą szkołę w etapie powiatowym reprezentowali uczniowie:
Grupa I – 2 miejsce - Anna Fret, Katarzyna Nowinowska, Filip Matusiak oraz Marcel Zagłoba;
Grupa II – 1 miejsce - Marcel Chruściński, Mateusz Mintus, Jan Szewczyk