Światowy Dzień Zdrowia 2023

Corocznie, 7 kwietnia obchodzony jest "Światowy Dzień Zdrowia". W 2023 roku obchodzono też 75 rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia WHO.

Przez dziesięciolecia WHO zajmowała się kluczowymi wyzwaniami związanymi ze swoją misją: wysiłkom na rzecz poprawy warunków społecznych, aby ludzie rodzili się, dorastali, pracowali, żyli i starzeli się w dobrym zdrowiu. Jednak postęp ten jest stale zagrożony przez utrzymywanie się nierówności zdrowotnych. Cel "Zdrowie dla wszystkich" pozostaje zatem tak samo ważny dzisiaj, jak 75 lat temu.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich" uczniowie klasy Ia, Ib i IIIa zgłębili tajniki zdrowego odżywiania i własnoręcznie przygotowali pyszne, zdrowe i smakowite kanapki. Pod czujnym okiem wychowawców zadbali o higienę i bezpieczeństwo pracy oraz estetykę posiłku. Klasy IIa, IIb i IIIb postawiły na aktywność fizyczną, ruch i dobrą zabawę. Uczniowie relaksowali się w trakcie jogi, ćwiczyli szybkość, koordynację i wytrzymałość fizyczną podczas zajęć wychowania fizycznego. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu wzięli udział w "Niebieskich igrzyskach”

Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej z realizacji działań na rzecz promowania zdrowia.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej