STYPENDIA 2023

24 marca w Zespole Szkół w Przykonie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych i sportowych za I okres roku szkolnego 2022/2023.

zdjęcia z występu artystycznego i wręczenia stypendiów

film z występu artystycznego

zdjęcia i film: Jakub Płóciennik

W kameralnym spotkaniu wzięli udział nagrodzeni uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście: p. Mirosław Broniszewski – Wójt Gminy Przykona, p. Maksymilian Majchrzak – Przewodniczący Rady Gminy Przykona, p. Tadeusz Rembas – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Przykona, p. Łukasz Sadłowski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Przykona, p. Ewa Dygas – Sekretarz Gminy Przykona, ksiądz Grzegorz Ograbisz – proboszcz Parafii Psary, p. Joanna Jamruszka – przewodnicząca Rady Rodziców szkoły podstawowej.

Uroczystość była okazją do zaprezentowania dorobku kół artystycznych oraz zajęć rekreacyjno-sportowych, które funkcjonują dzięki wsparciu Samorządu Gminy Przykona, a także zajęć rozwijających kompetencje matematyczno-przyrodniczo i językowe, finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: Kompetentni.pl. Kompleksowy program wsparcia uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Przykonie.

Na korytarzach szkoły można było obejrzeć wystawę promującą zajęcia pozalekcyjne.

Nie zabrakło również interesującego programu artystycznego. Na szkolnej scenie wystąpili:

- Łucja Kujawińska z klasy IVa oraz Alan Jurkiewicz z klasy IVc, którzy z wiosenną energią zagrali na skrzypcach fragment utworu „Cztery pory roku” Antoniego Vivaldiego,

- uczennice z kl. VIb z kółka języka niemieckiego w ambitnym spektaklu „Schneewitchen” (w przedstawieniu jako „der Prinz” gościnnie wystąpił Bartosz Karbowy z klasy VIIb),

- dzieci z klas I-III uczęszczające na kółko muzyczne, które z zapałem i zaangażowaniem zaśpiewały piosenkę „Świat realny jest genialny”,

- zespół instrumentalny w składzie: Nadia Zawada z klasy Vb - metalofon, Filip Matusiak z Vb – gitara basowa, Sebastian Górka z IVb i Dawid Górka z VIb - trąbki, Mateusz Mintus z VIIb – saksofon altowy, Franciszek Antczak z VIIIa – saksofon tenorowy oraz p. Janusz Kujawa – pianino; zespół brawurowo wykonał utwór Henry’ego Mancini’ego pt. „The pink panther“,

- Hanna Kujawińska z klasy VIIIb – lureatka ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego „Gra o Złoty Fortepian Gustawa Arnolda Fibigera”, która wspaniale zaśpiewała piosenkę „Nic dwa razy“ z repertuaru Sanah.

Uroczystość perfekcyjnie poprowadzili Kinga Jurkiewicz z klasy VIIIa oraz – debiutujący w roli konferansjera – Kajetan Bajzert z klasy VIIIc.

Gratulacje stypendystom i występujących złożyli p. J. Woźniak-Skopińska – dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie oraz p. M. Broniszewski – Wójt Gminy Przykona.