III miejsce Hani Kujawińskiej w ogólnopolskim konkursie wokalnym

22 marca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu odbył się Konkurs Muzyczny „Gra o Złoty Fortepian Gustawa Arnolda Fibigera”.

Konkurs, zorganizowany już po raz drugi przez Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjno-Artystycznych „TeKa” w Kaliszu, skierowany jest do uczennic i uczniów klas IV-VIII ze szkół podstawowych z całej Polski.

Pierwszym etapem zmagań konkursowych były eliminacje online. Uczestnicy zaprezentowali wtedy jeden, dowolnie wybrany utwór muzyczny acapella lub z akompaniamentem w formie nagrania audiowizualnego lub audio. Spośród nadesłanych nagrań jury wyłoniło 34 półfinalistów.

W II etapie zakwalifikowani uczestnicy prezentowali przygotowane utwory na żywo, w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu. Reprezentantka naszej szkoły – Hania Kujawińska z klasy VIIIb – zaśpiewała piosenkę „Uczucia te” (słowa: Ewa Chodecka, muzyka: Robert Wiórkiewicz). Wykonanie Hani zyskało uznanie komisji artystycznej i nasza uczennica znalazła się w finale konkursu – do tego etapu przeszło 6 uczestników.

W finale Hania zaśpiewała piosenkę „Nic dwa razy” z repertuaru Sanah i „wyśpiewała” III miejsce.

Nasza uczennica, oprócz dyplomu, wspaniałej statuetki i nagrody rzeczowej, otrzymała możliwość nagrania piosenki w profesjonalnym studiu muzycznym w Ostrowie Wielkopolskim.

Hani składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów! A piosenkę Sanah w wykonaniu naszej laureatki będzie można usłyszeć już 24 marca – podczas uroczystości wręczenia stypendiów.