Gramy z WOŚP

27 stycznia w Zespole Szkół w Przykonie zorganizowano szkolną akcję charytatywną SERDUSZKO, z której dochód przeznaczono na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Naszym wolontariuszkom udało się zebrać ponad 3 500 zł!

Tego dnia w przedszkolu i szkole naprawdę dużo się działo.

Najmłodsi brali udział w animacjach prowadzonych przez p. Emilię Charubę. Świetnie bawili się podczas zabaw ruchowych i tanecznych przygotowanych specjalnie na dzisiejszy dzień.

Z kolei starsi uczniowie rozegrali pasjonujący mecz koszykówki z drużyną dorosłych – nauczycieli i rodziców (p. E. Kuźnicka, p. T. Sobczak, p. J. Płóciennik, p. R. Łukasik, p. A. Ćwiek, p. Z. Górka, p. Ł. Trzepacz, p. J. Cichomski, p. P. Majtka, p. J. Kończak, P. Witczak). I choć młodzież nie wygrała, to wszyscy świetnie się bawili, bo przecież nie chodziło o wynik, tylko o sport, dobrą zabawę i wsparcie szczytnego celu. W przerwach meczu uczniowie mogli wziąć udział w konkursach dla publiczności, w których do zdobycie były bardzo atrakcyjne nagrody: 3 vouchery rodzinne na Kręgielnię w Uniejowie, 6 trzygodzinnych biletów na Termy w Uniejowie i 6 biletów na Lodowisko w Uniejowie (wraz z wypożyczeniem łyżw:).

Przez cały dzień można było też kupić książki, zabawki i gry planszowe w ramach szkolnego i przedszkolnego kiermaszu. Przedmioty na kiermasz zostały przyniesione przez dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli – a że były bardzo insterujące i wyglądały „jak nowe” – rozeszły się bardzo szybko. Dochód z kiermaszu oczywiście przeznaczono na WOŚP. Poza tym kiermasz pokazał, że nie zawsze musimy kupować nowe rzeczy, zakupy „z drugiej ręki” też mogą sprawić nam przyjemność. Poza tym jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie – robiąc zakupy na rynku wtórnym, przedłużamy żywot danej rzeczy i w ten sposób ograniczamy produkcję śmieci.
Akcję SERDUSZKO koordynował pedagog szkolny – p. T. Sobczak. W organizację wydarzenia zaanagażował się też Samorząd Uczniowski wraz ze swoimi opiekunkami – p. E. Kuźnicką i p. M. Michalak.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane gminnemu sztabowi WOŚP, który swój finał organizuje już w najbliższą niedzielę – 29 stycznia. Podczas Finału nie zabraknie również przedstawicieli Zespołu Szkół w Przykonie! Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, serdecznie dziękujemy!