Laboratoria Przyszłości w listopadzie 2022

Kolejny miesiąc z projektem „Laboratoria Przyszłości” to nowe pomysły na ciekawe lekcje i zajęcia pozalekcyjne. Zakupiony sprzęt umożliwia łączenie teorii z praktyką na wielu przedmiotach.

#dobrepraktyki

Na lekcjach techniki uczniowie klas szóstych zapoznali się z instrukcją obsługi, budową oraz praktycznym zastosowaniem niektórych urządzeń elektrycznych, używanych w gospodarstwie domowym. Dzięki zakupionym w projekcie urządzeniom takim jak roboty, blendery, miksery, kuchnia elektryczna, piekarnik, potrafią nie tylko prawidłowo użytkować sprzęt AGD, ale także wymienić zagrożenia związane z nieprawidłową ich eksploatacją. Przybory krawieckie, pistolety do klejenia na gorąco, elementy drewniane - „Kreativ Box” do fantazyjnego i kreatywnego majsterkowania i dekorowania oraz drukarka 3D to pomoce i urządzenia, które wykorzystaliśmy do przygotowania ozdób świątecznych na „Charytatywny Kiermasz Świąteczny”. Zaplanowanie obchodów „XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” nie mogło odbyć się bez robotów - Photonów, które zostały wykorzystane do przebycia zakodowanej wcześniej matematycznej trasy. Natomiast gry i zabawy matematyczne z Photonami na zajęciach pozalekcyjnych stały się atrakcyjną formą nauki mającej na celu rozwijanie umiejętności myślenia matematycznego. W tym miesiącu nie zabrakło również zajęć kulinarnych. W klasach trzecich uczniowie poznali sposoby przechowywania warzyw w czasie zimy, oraz walory odżywcze i smakowe przetworów bogatych w witaminę C. Dzieci, korzystając z projektowych pomocy takich jak noże, deski do krojenia, przygotowały kiszoną kapustę, którą same szatkowały, obierały. Tarły marchewkę, przyprawiały solą, ugniatały drewnianym tłuczkiem i przekładały całość do słoików. Fotogaleria wszystkich zajęć, listopadowych wycieczek i uroczystości wykonywana jest dzięki sprzętowi dostarczonemu w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Zakupione pomoce zwiększają jakość i możliwość zdobywania przez uczniów wiedzy w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. Rozwijają umiejętności manualne, kształtują samodzielne techniczne myślenie, a przede wszystkim uczą działania w zespole i dobrej organizacji pracy.