Wycieczka do Torunia

We wtorek, 8 listopada uczniowie klas I – III odwiedzili Toruń. Wycieczka została zorganizowana w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę”. Jej celem było poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki.

Zwiedzanie Torunia uczniowie rozpoczęli od zespołu Starego i Nowego miasta, który w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacerując, podziwiali zabytkową część miasta, m.in. budynek średniowiecznego ratusza, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, pomnik Katarzynki, barokową Kamienicę Pod Gwiazdą oraz inne urokliwe budowle pamiętające zamierzchłe czasy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Toruńskiego Piernika, połączone z warsztatami wypieku i dekorowania tradycyjnych pierników.

Ogromu pozytywnych wrażeń dostarczyła wszystkim wizyta w Domu toruńskich legend, podczas której chętni uczniowie odgrywali główne role w spektaklu, pełnym żartów i ciekawostek.
Toruń to niezwykle piękne, historyczne miasto, bogate w tradycje, zabytki i niepowtarzalny klimat.

W opinii uczniów był to niezapomniany dzień, któremu towarzyszyły wyśmienite humory, wspaniała zabawa i przepiękna, słoneczna pogoda:)