Wycieczka do Poznania

12 października uczniowie klas IVc, VIb oraz niektórzy uczniowie z Va wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Poznania zorganizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Zwiedzanie stolicy Wielkopolski rozpoczęliśmy od zwiedzania Palmiarni. Zwiedziliśmy łącznie osiem pawilonów w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny. Poza  egzotycznymi roślinami widzieliśmy również: żółwie, papugi, kanarki oraz terraria z gadami. Dzieci obserwowały także rośliny tropikalne o efektownych liściach oraz pnączach, bananowce, paprocie, palmy, daktylowce oraz wiele gatunków kaktusów. Dzieci podziwiały rośliny i ryby w oczkach wodnych oraz akwariach. Następnie uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli Stary Rynek oraz wysłuchali legendy o poznańskich koziołkach. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Rogalowego Muzeum Poznania, żywego centrum poznańskiej tradycji i kultury. W kameralnej i swobodnej atmosferze uczniowie mieli możliwość uczestniczenia wraz z Rogalowym Mistrzem w pokazie wyrabiania rogali świętomarcińskich. Warsztaty dały także możliwość poznania gwary poznańskiej. Na zakończenie wszyscy otrzymali Certyfikaty Rogalowego Czeladnika i skosztowali rogali świętomarcińskich. Wycieczka była udana oraz dostarczyła dzieciom wiadomości i wielu niezapomnianych wrażeń.