Zespół Szkół w Przykonie bierze udział w przedsięwzięciu MEiN pn. „Poznaj Polskę”

W jesiennej edycji Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” Zespół Szkół w Przykonie otrzymał środki finansowe na dofinansowanie wycieczek edukacyjnych.

Plakat "Poznaj Polskę" w formacie pdf

Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie Zespołu Szkół w Przykonie w październiku i w listopadzie 2022r. wezmą udział w sześciu wycieczkach edukacyjnych – czterech jednodniowych, jednej dwudniowej i jednej trzydniowej. Relacje z wyjazdów pojawią się oczywiście w Internecie – zapraszamy więc do śledzenia naszej strony internetowej oraz Facebooka!