Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Przykonie bierze udział w Programie Ministerstwa Edukacji i Nauki - Laboratoria Przyszłości

W ramach projektu otrzymaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 103 800,00 zł. Część wyposażenia została zakupiona w 2021 roku, pozostała dotarła do nas w pierwszej połowie roku 2022. Nowoczesny sprzęt z pewnością uatrakcyjni zajęcia w szkole i pozwoli naszym uczniom rozwijać zainteresowania.

1 września, na apelu rozpoczynającym Rok Szkolny 2022/2023, uczniowie mogli po raz pierwszy po wakacjach wykorzystać sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości dokumentując uroczystość.

#LaboratoriaPrzyszlosci

W roku 2022 zakupiliśmy sprzęt wartości 41 472,39 zł., na który składają się: stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2 w 1, laptop do drukarki 3D, akcesoria fotograficzne i sprzęt służący do realizacji nagrań: aparat fotograficzny Sony ZV-1, lustrzanka Canon EOS 250 D z obiektywem, kamera przenośna cyfrowa Zoom Q8n - 4K, statyw do aparatu i kamery, gimbal, mikroport Saramonic Blink 500 B1, mikrofon kierunkowy Saramonic SR-M3, mikrofon kierunkowy Rode Videomic, rejestrator dźwięku, mobilny Green Screen, akcesoria do aparatu i kamery (karty pamięci), urządzenia i akcesoria do pracowni technicznej: bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco, wkłady do kleju na gorąco, nóż do cięcia, nożyce do blachy, kątownik stolarski, kombinerki, zestawy wkrętaków, pilników i tarników ślusarskich, zestaw igieł do szycia, kuchenka eklektyczna z piekarnikiem elektrycznym, blender, robot wielofunkcyjny, mikser, zestaw desek do krojenia, żelazko, talerze płaskie, noże do krojenia, zlew i kran, szafa metalowa na narzędzia z półkami, filamenty.