Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej to wyjątkowe wydarzenie w życiu pierwszoklasisty. W tym  dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do czytania książek.

Ze względu na panującą epidemię tegoroczne pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika miało mniej uroczysty charakter i musiało odbyć się w bibliotece a nie na sali gimnastycznej jak zwykle. Pasowanie na czytelnika w naszej szkole miało miejsce 14 i 16 czerwca. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym każda z klas pierwszych odwiedziła bibliotekę w innym terminie. Na spotkanie z pierwszakami została zaproszona pani w-ce dyrektor Agnieszka Majtka, która przeczytała uczniom opowiadanie pt. „Czterolistna koniczynka”. Następnie uczniowie złożyli przyrzeczenie, po którym odbyło się pasowanie na czytelnika i wręczenie  uczniom wyprawki czytelniczej ufundowanej przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W skład wyprawki weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania. Tym sposobem za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki, dzieci zostały zaproszone do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Mamy nadzieję, że teraz czytanie stanie się prawdziwą przyjemnością, rozbudzi dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów.