The Ickabog - Nowa książka Rowling dostępna za darmo!

Autorka serii o Harrym Potterze zapowiedziała premierę nowej książki "The Ickabog".

Fanów twórczości literackiej J.K. Rowling z pewnością ucieszy fakt, że nowa książka autorki jest dostępna całkowicie za darmo! O czym opowiada The Ickabog i gdzie znaleźć pierwszy rozdział książki?

Ickabog to opowieść o prawdzie i nadużywaniu władzy na przykładzie fikcyjnego królestwa Cornucopia. Akcja książki toczy się w baśniowej krainie, nie powiązanej z żadną inną książką J.K. Rowling. Autorka chcąc umilić dzieciom czas spędzany w izolacji, postanowiła udostępnić książkę w sieci. Do tego całkowicie za darmo. Kolejne fragmenty Ickabog będą ukazywać się codziennie na oficjalnej stronie internetowej powieści: ickabog.com

Nowe rozdziały mają pojawiać się w sieci każdego dnia aż do 10 lipca.

„The Ickabog” powstała podobno 10 lat temu, ale rękopis przeleżał ten czas na strychu.

W ukończeniu powieści pomogły nastoletnie dzieci J.K. Rowling, którym pisarka opowiadała historię "Ickabog" w dzieciństwie. W trakcie prac zasugerowały też, jakie elementy warto nieznacznie poprawić. W planach są prace związane z tłumaczeniem "Ickabog" na inne języki.

Fani pisarki mogą się stać współautorami jej najnowszego dzieła - Rowling ogłosiła konkurs na ilustracje kolejnych rozdziałów. Najlepsze znajdą się w książce. Na razie konkurs jest otwarty dla obywateli Wielkiej Brytanii, Irlandii, Nowej Zelandii, Australii, Indii, a także Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wkrótce jednak dołączą do nich inne kraje. Książka polecana jest dla dzieci w wieku 7-9 lat. „The Ickabog” ukaże się w wersji e-bookowej, audiobookowej i książkowej w listopadzie 2020 roku.

Zacznij czytać historię The Ickabog  tutaj.

Źródło: www.coprzeczytac.pl