Jak czytać dzieciom? Zobaczcie sami!

Drodzy Rodzice,

Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Dlatego warto czytać swoim pociechom już od urodzenia. Dziecko nie do końca rozumie znaczenie wszystkich słów, ale słyszy Wasz głos i intonację, czuje rytm wypowiadanego tekstu i płynące z niego emocje. Dzięki temu rozwija się intelektualnie i społecznie. O korzyściach jakie przynosi wspólna lektura na różnych etapach rozwoju pisałam już we wcześniejszym artykule na tej stronie. Jednak teraz chcę zwrócić Waszą uwagę na to jak czytać dziecku, aby chętnie słuchało. Bawcie się tembrem głosu, intonacją. Czytajcie z przejęciem i zwracajcie uwagę na reakcję dziecka. Aby ułatwić Wam to zadanie, przedstawiam kilka wskazówek, jak czytać.

źródło: www.instytutksiażki.pl