Rowerem i na żaglach wokół zbiornika Przykona - wycieczka z okazji Europejskich Dni Ptaków 6.10.2019

W tych dniach na całym świecie wolontariusze obserwują i liczą wszystkie napotkane ptaki osiadłe i migrujące. Zbiorniki wodne, a zwłaszcza zbiornik Jeziorsko jest jednym z najlepszych miejsc do obserwacji jesiennych migracji ptactwa w Polsce. Gromadzą się tu setki i tysiące różnych ptaków wodno-błotnych:  żurawi, czapli, gęsi, siewek, grążyc, czy kaczek pływających, by nabrać sił przed długą podróżą na zimowiska. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych obserwacji. Zapewniamy lornetki, lunetę i przewodników.

Wycieczka rowerowa wokół zbiornika Przykona

6 października odbędzie się wycieczka rowerowa wokół zbiornika Przykona. Start o godz. 10.00 sprzed budynku Szkoły Podstawowej w Przykonie, przejazd na stanicę żeglarską nad zbiornikiem, pływania na żaglówce wokół wyspy na zbiorniku, ognisko z kiełbaskami, powrót rowerami pod budynek szkoły. Zapisy, odbiór zgody i szczegóły wycieczki u p. Marty Ilkowskiej Nowak. W wycieczce rowerowej mogą wziąć udział tylko uczniowie, którzy posiadają kartę rowerową. Przewidywany czas wycieczki 4 godziny.