Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14 w Zespole Szkół w Przykonie

„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,

a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”

(Wisława Szymborska)

„2 września, poniedziałek- początek nowego roku szkolnego. Imieniny Juliana, Stefana. Słońce wzeszło o godzinie 5.48, zajdzie o 19.22”. Tymi słowami uczniowie Zespołu Szkół w Przykonie rozpoczęli akademię z okazji początku roku szkolnego.

zdjęcia (Magdalena Guziak)

Uroczystego otwarcia roku szkolnego 2013/2014 dokonał dyrektor Zdzisław Nowak, który w swoim przemówieniu szczególnie ciepło zwrócił się do pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Pamiętając o tym, że 1 września  to data znamienna dla historii Polski, dyrektor wspomniał w swoim przemówieniu o 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie wszystkim uczniom życzył sukcesów w nauce  i dobrego samopoczucia w szkole a nauczycielom cierpliwości, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Do życzeń przyłączyli się również zaproszeni na uroczystość Wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski i Ksiądz Proboszcz Parafii Psary Grzegorz Ograbisz.

W bieżącym roku szkolnym naukę w Zespole Szkół w Przykonie rozpoczęło 569 uczniów (133 dzieci w przedszkolu, 241 w szkole podstawowej, 195 w gimnazjum). Zajęcia edukacyjne prowadzi 52 nauczycieli w 6 grupach przedszkolnych, 13 klasach szkoły podstawowej i 9 klasach gimnazjum. Poza obowiązkową nauką języka angielskiego uczniowie mają możliwość nauki języka niemieckiego. Uczniowie mogą też rozwijać swoje pasje na zajęciach pozalekcyjnych- kółkach zainteresowań i zajęciach sportowych.  Ponadto Zespół Szkół w Przykonie bierze udział w projektach. W r.szk. 2013/2014 będą to:  w szkole podstawowej „Cyfrowa  szkoła” i „Konopnicka szkołą równych szans”, w gimnazjum „E- Szkoła Moja Wielkopolska”, projekt współpracy międzynarodowej „Comenius” i „Akademia Uczniowska”- projekt skoncentrowany na wprowadzaniu w praktykę szkolną nowych elementów zawartych w podstawie programowej opartych na kompetencjach kluczowych.