Wielkopolska usłyszała o Przykonie

 

„Gdzie jest Przykona…?” dało się słyszeć w kuluarach podczas uroczystości podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół w ramach XXXVI Wielkopolskich Igrzysk Dzieci oraz Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej za rok sz. 2022/23, która odbyła się we wtorek, 20 czerwca, w Krotoszynie. Nasza szkoła odniosła historyczny sukces: Szkoła Podstawowa w Przykonie zdobyła odpowiednio 3 i 1 miejsce.

zdjęcia

To wielki sukces uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/23 rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych. Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży to system zawodów szkolnych w różnych dyscyplinach sportowych, a uczniowie z Przykony brali udział w większości dyscyplin. Jest to bardzo duże osiągnięcie uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Przykonie. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasza szkoła jest szkołą wiejską a o tak wysokie miejsca rywalizowała z wieloma szkołami miejskimi, w większości których uczniowie należą do klas sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego pracujący z uczniami w r. szk. 2022/23: Rafał Łukasik, Jakub Płóciennik, Tomasz Sobczak, Sławomir Koliński/ Adam Ćwiek.

Dzieci (klasy I-VI) zajęły 3 miejsce na 447 sklasyfikowanych szkół, młodzież (klasy VII-VIII) 1 miejsce na 408 sklasyfikowanych szkół. Warto dodać, że od lat Zespół Szkół w Przykonie znajduje się w czołówce usportowionych szkół w Wielkopolsce a od wielu lat zajmuje I miejsca w rywalizacji sportowej w Powiecie Tureckim.

Osiągnięty sukces wymagał determinacji, zaangażowania ze strony uczniów, nauczycieli i pomocy finansowej organu prowadzącego szkołę.

W podsumowaniu corocznie biorą udział przedstawiciele 6 najlepszych szkół z każdej kategorii wiekowej (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży, Licealiada) oraz przedstawiciele najaktywniejszych powiatów. Najbardziej usportowionym szkołom w poszczególnych kategoriach na spotkaniach wręczane są puchary, dyplomy i czeki na zakup sprzętu sportowego.
Podczas tegorocznego spotkania z rąk Zdzisława Urbańczyka, Prezesa Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”, dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie otrzymała medal dla szkoły za zasługi w rozwoju sportu szkolnego.
Gratulacje!!! 

Pomoc psychologiczna, pedagogiczna i logopedyczna

"Sukces to Przedszkole w Przykonie"

"CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Projekt "Równy start w przyszłość"