Podsumowanie roku sportowego w Wielkopolsce

W 16 września 2022 roku w Poznaniu odbyło się podsumowanie roku sportowego w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkolnego Związku Sportowego w Wielkopolsce za rok szkolny 2021/2022 oraz Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2022/2023.

W podsumowaniu udział wzięło po sześć szkół w każdej kategorii, a więc szkoły podstawowe (podzielone na Igrzyska Dzieci – rocznik 2009 i młodsi oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej – rocznik 2007- 2008) i szkoły ponadpodstawowe.
Naszą Szkołę reprezentowali: uczennice Jurkiewicz Julia kl. 8C, Salomon Wiktoria kl. 8C, Misiak Marika kl. 8A, Pieńkowska Marta kl. 8C, p. Rafał Łukasik - nauczyciel wychowania fizycznego i Dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie p. Joanna Woźniak-Skopińska.
Podczas uroczystego podsumowania wręczono puchary, dyplomy i certyfikaty na zakup sprzętu sportowego najbardziej usportowionym szkołom w poszczególnych kategoriach. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej SP Przykona zajęła 5 miejsce na 385 szkół sklasyfikowanych, a w kategorii Igrzyska Dzieci 12 miejsce na 373 szkoły.
Zestawienie „Najbardziej usportowionych szkół w Wielkopolsce w roku szkolnym 2021/2022 w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej" prezentuje się następująco:

Miejsce Szkoła

I    SP 7 Leszno
II   SP Raszków
III  SP 3 Konin
IV   SP 3 Wolsztyn
V    SP Przykona
VI   SP 2 Piła

Uczniom/uczennicom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sportowych sukcesów.Jesteśmy z was dumni.
Nauczyciele Wychowania Fizycznego