Cała Polska czyta dzieciom!

0005"Książki, to są najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele".

Jan Rak

zdjęcia z biblioteki

Wiedzą o tym nasze najstarsze przedszkolaki, które odwiedziły bibliotekę aby posłuchać mało znanej prozy Oscara Wilde'a pt. „Syn Gwiazdy". Pani kierownik biblioteki zapoznała nas z historią znalezionego w lesie dziecka, którym zaopiekowała się rodzina biednego drwala. Chłopiec wyrósł na pięknego, lecz aroganckiego i samolubnego młodzieńca. Pewnego dnia do wioski przybyła żebraczka podająca się za jego prawdziwą matkę. Chłopiec wygnał ją z wioski, nie mogąc się pogodzić z faktem, że jest synem kobiety tak niskiego stanu. Z czasem zrozumiał jednak swoje okrucieństwo, postanowił ją odnaleźć i prosić o przebaczenie.

Był to doskonały przykład zwycięstwa dobra nad złem ale przede wszystkim najskuteczniejszy sposób wychowania małego czytelnika na całe życie poprzez głośne czytanie dla przyjemności.

Wizyta była też okazją do zostania czytelnikem, bowiem wystarczyła tylko zgoda rodziców aby być zapisanym do biblioteki.

W podziękowaniu za uwagę i za grzeczne wysłuchanie opowiadania pani kierownik poczęstowała przedszkolaków cukierkami, które smakowały jak nigdy bo były od...Czerwonego Kapturka.