23 sierpnia bieżącego roku na „Orliku” przy Zespole Szkół w Przykonie odbyła się uroczystość podsumowująca Gminny Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego „Orlik 2013” o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Przykonie.

Turniej ten podzielony był na 3 kategorie wiekowe: „Młodzik” – uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych, „Junior” – uczniowie gimnazjum klas I – III i najstarsza „Senior” – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli. Zawody trwały 3 tygodnie, podczas których uczestnicy w sumie zagrali 46 spotkań. Na turnieju dla kategorii „Młodzik” i „Senior” obowiązywał system gry „pucharowy do 2 porażek”,  polegający  na tym, że gdy zawodnik przegra dwa spotkania to odpada z turnieju a zwycięzcą zostaje ten, który nie poniósł żadnej porażki. „Juniorzy” ze względu na mniejszą grupę grali systemem „każdy z każdym”. Organizatora cieszy coraz większa popularność tej dyscypliny sportu o czym świadczy liczna bo aż 25 osobowa grupa grających. Dekoracji zwycięzców dokonali -  Wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski, dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie Zdzisław Nowak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Przykona Maciej Bednarek, oraz animator Orlika w Przykonie Lucjan Włodarczyk. Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki, nagrody oraz dyplomy.  Organizator przewidział również nagrody pocieszenia, które zostały rozlosowane spośród pozostałych uczestników turnieju. Podsumowując warto zwrócić uwagę na  stosowanie przez zawodników w czasie gry zasady „fair play”, która spowodowała zdrową i sportową  rywalizację.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Kategoria „Młodzik”: I miejsce Kacper Kubacki, II miejsce Bartosz Łysiak, III miejsce Jakub Desecki.

Kategoria „Junior”: I miejsce Krystian Osiński, II miejsce Mateusz Łuczak, III miejsce Jakub Greber.

Kategoria „Senior”: I miejsce Błażej Pietrzak, II miejsce Paweł Sekura, III miejsce Maciej Bednarek.