Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przykonie uroczyście zakończyli rok szkolny 2012/2013 i rozpoczęli wakacyjny wypoczynek.

zakonczenie-roku-sp-12-13„Bo wakacje to rzecz miła, wyśmienita rzecz,

już nauka się skończyła, książki poszły precz.”

Na te słowa z radością i nadzieją od dawna oczekiwali, marzący o zasłużonym odpoczynku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Przykonie.

28 czerwca, ze stuprocentową obecnością, stawili się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego, podsumowującym całoroczną pracę. W uroczystości wzięli udział m. in. Wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski, Przewodniczący Rady Gminy Czesław Witczak, Dyrektor Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona Ewa Banasiak, Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Tomasz Marczyński oraz pielęgniarka szkolna p. Anna Rusek.

Na początku apelu pan Dyrektor Zdzisław Nowak, Wójt Gminy Przykona i Przewodniczący Rady Rodziców podsumowali najważniejsze dokonania roku szkolnego 2012/13, gratulując doskonałych wyników oraz osiągnięć, na koniec życząc wszystkim wspaniałych wakacji, słonecznej pogody oraz bezpiecznego powrotu do szkoły pierwszego września.

Następnie najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wzorową naukę i zachowanie, a także osiągnięcia w konkursach o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Tradycją szkoły są również nagrody za stuprocentową frekwencję w ciągu całego roku szkolnego oraz statuetki dla Prymusa Szkoły, a także dla najlepszego Sportowca Szkoły  w kategorii Dziewcząt i Chłopców. Za najwyższą średnią (powyżej 5.0) - 35 uczniów otrzymało stypendia naukowe, a 26 najlepszych sportowców otrzymało stypendia sportowe.

Ważnym zwyczajem szkoły jest również wręczanie Rodzicom najlepszych uczniów, kończących naukę w szkole podstawowej podziękowań, za wzorowe wychowanie swoich dzieci, w postaci Listów Gratulacyjnych. Po tym miłym akcencie uroczystości głos zabrali uczniowie klas szóstych, którzy w humorystycznej składance złożonej z kilku krótkich piosenek podsumowali swój sześcioletni pobyt w „podstawówce”.

Starszych kolegów, w imieniu wszystkich klas, pożegnali piątoklasiści, gratulując ukończenia szkoły, życząc wspaniałych wakacji oraz licznych sukcesów w gimnazjum. W wakacyjną atmosferę wprowadziła wszystkich uczennica klasy V B, Oliwia Zając, z wdziękiem i wrodzonym talentem wykonując kilka wesołych piosenek. Za wokalne przygotowanie Oliwii oraz oprawę muzyczną uroczystości odpowiadał pan Janusz Kujawa, wakacyjną dekorację wprowadzającą w letni klimat przygotowała pani Aleksandra Sadłowska. Nad sprawnym przebiegiem apelu czuwał Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej, którego opiekunem jest pan Łukasz Trzepacz.

Ostatnim punktem czerwcowej uroczystości był sympatyczny gest Rodziców uczniów klas szóstych, którzy na ręce pana Dyrektora przekazali okazały tort życząc dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą.