Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Przykonie

den-sp-przykona2012Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Przykonie upłynął pod hasłem „Pokaz mody nauczycielskiej”. Klasy III A i III B, pod kierunkiem p. Urszuli Felisiak i p. Elżbiety Kusak, przygotowały inscenizację będącą parodią pokazu mody.

Uczniowie reprezentowali przedstawicieli firmy „ABSURD AND COMPANY”, której motto brzmiało:

„Z nami łatwiej, z nami raźniej, z nami wygodniej”

W czasie pokazu prezentowane były stroje, bez których nowoczesny nauczyciel, podążający drogą rozwoju zawodowego, w burzliwych czasach reformy oświatowej, wprost nie może się obyć.

Program został przyjęty entuzjastycznie przez widzów. Jego walorem była pokaźna dawka humoru, odmienny niekonwencjonalny charakter prezentacji oraz możliwość wplatania w całość pokazu nowoczesnych przebojów wykonywanych przez uczniów. Dobór strojów, jak i wygląd poszczególnych kreacji zależał od fantazji oraz możliwości dzieci.

Dla osób, które brały udział w przedstawieniu była to doskonała zabawa, świetnie udało im się sparodiować profesjonalne modelki. Pokaz ten podobał się również nauczycielom, którzy przyjęli go z aprobatą i uśmiechem na twarzy:)