Zielona szkoła w Wiśle

wislaW dniach od 28 maja do 1 czerwca 2012 roku uczniowie klas I – IV Zespołu Szkół w Przykonie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przykonie przebywali na zielonej szkole w Wiśle.

Kierownikiem wyjazdu była p. Ewa Dyrtkowska, opiekunami zaś p. Magdalena Michalak, p. Wiesława Banasiak, p. Łukasz Trzepacz.

W trakcie pobytu uczniowie poznali niektóre atrakcje Beskidu Śląskiego, m. in. zwiedzili Izbę regionalną Kurna ,,Kurlawa" Chata Kawuloków, Ośrodek Edukacji Ekologicznej, Warsztat Koronkarski w Koniakowie, Muzeum Browaru w Żywcu, podziwiali piękne krajobrazy górskie ze szczytu Czantorii. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci był pobyt w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Wiśle oraz zwiedzanie Rezydencji Prezydenta RP – Zamku w Wiśle.

Na zakończenie zielonej szkoły wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze.