Podsumowanie konkursów ekologicznych w SP Przykona

eko-sp-2011Celem akcji "Sprzątanie Świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przykonie aktywnie włączyli się do działań zorganizowanych w ramach kampanii. W dniu 12.10.2011r. odbyło się podsumowanie zorganizowanych konkursów ekologicznych.

• Konkurs na zwierzątko leśne wykonane z surowców wtórnych zorganizowany został przez wychowawców świetlicy, panią Jadwigę Surosz i panią Agnieszkę Wojakowską.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie:

Jakub Miśko kl. IIIc

Magdalena Woźniak kl. IIIc

Bartosz Pawlak kl. IIIb

Kornelia Jacaszek kl. IIa

Patrycja Łukasik kl. IIa

Joanna Kruszyńska kl. IIb

• Konkurs na gazetkę o treści ekologicznej zorganizowany przez nauczycielkę języka polskiego panią Sylwię Wysocką -  Rykałę.

Nagrody otrzymali:

I miejsce - Natalia Marczyńska kl. Vb

II miejsce – Julia Włodarczyk kl. IVa i Klaudia Łukasik kl. IVa

III miejsce – Dżesika Nita kl. VI b i Larysa Korzepa kl. VIb

Wyróżnienie - Aleksandra Arent kl. IVa i Nikola Antoniak kl.IVa

• Konkurs fotograficzny pod hasłem „Lasy to Życie – chrońmy je” zorganizowany przez panią Magdalenę Michalak, opiekuna biblioteki szkolnej.

Nagrodzeni uczniowie:

Sandra Kominiarczyk kl. Vb