Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Przykonie

den2011 13 października 2011 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani Ewa Banasiak – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przykonie oraz przedstawiciele Rady Rodziców pan Przemysław Marczyński i pani Joanna Jamruszka.

Uroczystość przygotowały uczniowie klas trzecich pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani Ewy Dyrtkowskiej, pani Wiesławy Jurkiewicz i pani Elżbiety Marczyńskiej. Oprawą muzyczną uroczystości zajął się pan Janusz Kujawa.

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim pedagogom za  trud włożony w formowanie i kształtowanie umysłów młodego pokolenia. Życzenia wyrażone wierszem oraz piosenką płynęły kolejno do dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników administracji szkolnej i obsługi. Na zakończenie wręczono bukiety kwiatów i wszyscy, w doskonałych humorach, rozeszli się do klas.