Zajęcia w Izbie Edukacyjnej Nadleśnictwa Turek

nadlesnictwoW związku z akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2011" w poniedziałek 19 września 2011r. uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Przykonie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Izbę Edukacyjną Nadleśnictwa Turek.

Hasło tegorocznej akcji brzmi „Lasy to życie – chrońmy je", dlatego też uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiadomości na temat ważnego ekosystemu jakim jest las. Piątoklasiści mogli się dowiedzieć między innymi jakie są rodzaje i funkcje lasów, zobaczyć zwierzątka leśne oraz najstarsze i największe drzewa w Polsce. Ponadto uczniowie mogli zobaczyć dioramę lasu (makieta fragmentu lasu) umożliwiającą pokazanie warstwowej budowy, roślin i zwierząt występujących w borze świeżym. Na koniec uczestnicy zajęć edukacyjnych otrzymali pamiątkowe zakładki.

Dla tych młodych ludzi była to bardzo ciekawa forma lekcji przyrody.