Zielona szkoła „Międzyzdroje – 2011”

Midzyzdroje_2011Uczniowie klasy V b i VI pod kierownictwem pani Izabeli Sieradzan oraz opiekunów Urszuli Felisiak i Grażyny Chrzęściewskiej wyjechali 30 maja 2011r. do  Międzyzdrojów.

zdjęcia         Grupa liczyła 33 uczestników. Uczniowie zamieszkali w Ośrodku Wypoczynkowym „Barbara" położonym 100 metrów od morza. Międzyzdroje to nadmorski kurort. Jego walory to: naturalna, rozległa, piaszczysta plaża, czysta woda, korzystny mikroklimat o cechach leczniczych oraz piękna nadmorska promenada ciągnąca się 2 km. Uczniowie mieli okazję zwiedzić: Muzeum Figur Woskowych, Aleję Gwiazd a także Woliński park Narodowy. Odwiedzili Świnoujście, weszli na najwyższą latarnię morską oraz brali udział w szkoleniu wojskowym na Fordach Gerharda. Uczniowie pojechali także do Kołobrzegu, gdzie podziwiali piękno miasta, zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego oraz brali udział w zajęciach szkoleniowych z „piratami" w Rudzie Solnej. Zwiedzili linię brzegową od Świnoujścia do Kołobrzegu. Największą atrakcją był Dzień Dziecka w Międzyzdrojach zorganizowany przez Urząd Miasta.

Zielona szkoła w Międzyzdrojach pełna wrażeń pozostanie na długo w pamięci uczniów, którzy wyrażają swą wdzięczność wszystkim organizatorom i sponsorom za przygotowanie tego wspaniałego wypoczynku.