Zielona szkoła "Krynica Zdrój - 2011"

Krynica_Zdrj_2011Uczniowie klas: III b, IV a i V a pod kierownictwem pani Wiesławy Jurkiewicz udali się 30 maja 2011r. do Krynicy Zdrój w Beskidzie Sądeckim.

Grupa liczyła 44 uczestników. Opiekunami tej grupy były panie: Alina Polasik, Elżbieta Sekura i Agnieszka Wojakowska. Uczniowie zostali zakwaterowani w pięknie położonym Pensjonacie „Zamek" skąd roztaczał się wspaniały panoramiczny widok na góry. Krynica zwana „Perłą polskich uzdrowisk" urzekała swoim pięknem i zachęcała do korzystania z walorów leczniczych bogatych w minerały wód źródlanych. Krynica to również miejsce pobytu słynnego śpiewaka operowego Jana Kiepury i malarza prymitywisty Nikifora. Uczniowie mieli okazję podziwiać pamiątki związane z pobytem i twórczością tych artystów w Muzeum Nikifora – Willa Romanówka. Trasa wycieczkowa po Beskidzie Sądeckim obejmowała też Kamianną, Stary i Nowy Sącz, Muszynę Zdrój i Piwniczną Zdrój. Zwiedzając pasiekę w Kamiannej uczniowie mieli nie tylko możliwość podziwiania skansenu pszczelarskiego, ale także degustacji i zakupu różnych gatunków miodu. W Starym Sączu podążali szlakiem Jana Pawła II  zwiedzając Klasztor Klarysek i inne miejsca związane z pobytem Ojca Świętego w czasie pielgrzymki do Polski. W Nowym Sączu zobaczyli całą zabytkową część miasta. Kolejnym punktem wycieczki był wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką i spacer ścieżką przyrodniczą. Wędrówka na Górę Parkową, gdzie mieści się zaplecze zabawowo-rozrywkowe dla dzieci zakończyła się jazdą rajskimi ślizgami. Nie była to jedyna rozrywka. W czasie pobytu wychowawcy zadbali też o inne atrakcje jak: dyskoteki, konkursy, lody z okazji Dnia Dziecka oraz różne rozgrywki sportowe. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili zabytkową część Krakowa m. in. Katedrę na Wawelu z kryptą pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, Stary Rynek, Uniwersytet Jagielloński, ulicę Floriańską ze słynną bramą i Barbakanem. Niewątpliwą atrakcją było wysłuchanie hejnału z wieży Mariackiej. Wyjazd dostarczył niezapomnianych wrazeń, które na długo pozostaną w pamieci uczniów.