PROJEKT ,,SZKOŁA RÓWNYCH SZANS"

,,SZKOŁA RÓWNYCH SZANS"

W okresie od 03 stycznia do 30 czerwca 2011 roku w Szkole Podstawowej im. M.Konopnickiej  w Przykonie realizowany jest Projekt ,,Szkoła równych szans".

Budynek szkoły i klasy, w których odbywają się zajęcia z projektu są oznaczone wg wymogów unijnych. Szkoła wyposażona została w materiały dydaktyczne i pomoce naukowe. W największym zakresie zostały zakupione pomoce pozwalające poprzez zabawę poprawić wymowę dzieci, eliminować trudności w czytaniu i pisaniu, zdobywać i rozwijać umiejętności matematyczno – przyrodnicze. Zakupiliśmy: gry edukacyjne, układanki, 3 laptopy, programy multimedialne, klocki, plansze, bryły matematyczne, menzurki, wagi, materiały do ćwiczeń językowych. Dzięki temu wyposażeniu zajęcia prowadzone w ramach projektu zyskały na atrakcyjności, a uczniowie chętnie biorą w nich udział.