VI Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej pod hasłem „Świat zwierząt”

Turniej_Ekologiczno-PrzyrodniczyW środę 20 kwietnia uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej w Przykonie wzięli udział w VI Gminnym Turnieju Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej pod hasłem „Świat zwierząt" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Boleszczynie.

Opiekunami uczniów podczas wyjazdu do Boleszczyna były panie: Elżbieta Marczyńska i Wiesława Banasiak.

Celem turnieju było promowanie zagadnień przyrodniczo – ekologicznych, rozbudzanie zainteresowań zwierzętami oraz zachęcanie uczniów do „ekologicznych zachowań" w najbliższym otoczeniu.

Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach:

Kategoria I – klasy II

Kategoria II – klasy III

Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły uczniów w kategorii I - po trzech z każdej klasy drugiej: II a, II b, II c (9 osób) oraz 2 zespoły uczniów w kategorii II: po trzech z każdej klasy trzeciej: III a, III b (6 osób). Łącznie z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 15 uczniów, którzy utworzyli 5 trzyosobowych zespołów: zajączki, żabki, skowronki, sowy i łosie. Każdy zespół wykonał swoją wizytówkę na stolik i wybrał kapitana, który udzielał odpowiedzi na pytania. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące zwierząt, odgadywali zagadki, rozpoznawali odgłosy zwierząt odtwarzane z taśmy magnetofonowej. Dzieci mogły popisać się swoją kreatywnością w scenkach pantomimicznych oraz pomysłowością w konkurencji „Bank pomysłów".

Nad poprawnością odpowiedzi uczniów czuwała komisja w składzie: Sekretarz Gminy Przykona – pani Marianna Olejnik, leśniczy Zbigniew Boczek oraz nauczycielka przyrody ze Szkoły Podstawowej w Boleszczynie pani Jadwiga Banasiak. Opiekunem konkursu była pani Ewa Ćwiek.

Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom dyplomy i piękne nagrody w postaci maskotek.