Sprawdzian szóstoklasisty 2011

sprawdzian_kl._VI-2011        Sprawdzian przeprowadzony w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej to pierwsza tak poważna próba dla tegorocznych szóstoklasistów. 5 kwietnia 2011r.  30 uczniów klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Przykonie zmierzyło się z pierwszym i ostatnim sprawdzianem przed wstąpieniem w progi gimnazjalne.

Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Sprawdzian szóstoklasisty rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut a dla trojga uczniów – 90 minut. Pod czujnym okiem komisji egzaminacyjnych, którym przewodniczyli: pan Grzegorz Wojciechowski i pani Izabela Sieradzan uczniowie przystąpili do pisemnego testu. Wszyscy uczniowie w Polsce pisali taki sam test. Prace zostały zakodowane, sprawdzaniem ich zajmować się będzie okręgowa komisja egzaminacyjna w Poznaniu.

Z relacji uczniów można było wywnioskować, że dobrze im poszło, jednak za wynikami będą musieli poczekać prawie do końca maja. Informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu umieszczone będą także na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, które szóstoklasiści otrzymają na koniec roku szkolnego wraz ze świadectwami.